Nu bellen

+31 20 682 2961

WEBSHOP

Zoek
Sluit dit zoekvak.

Cleanroom

TEVEMA's Cleanroom Technologie

TEVEMA heeft zich sterk gericht op de productie van veren voor halfgeleiderindustrie. Met onze eigen cleanroom zijn we de eerste Europese leverancier van veren met een cleanroomfaciliteit. Deze focus heeft geleid tot expertise in het vervaardigen van technische veren zonder chemische residuen, wat essentieel is voor de halfgeleiderindustrie.

Cleanroom van Tevema

“Een cleanroom is een speciaal ontworpen ruimte waarin de aanwezigheid van zwevende deeltjes strikt gereguleerd en geclassificeerd is. Het doel van een cleanroom is om de introductie, productie en retentie van deeltjes in de ruimte tot een minimum te beperken. Onze cleanroom voldoet aan een internationale norm (standaard) ISO14644-1.”

Verpakking

Na het voltooien van het volledige reinigingsproces ondergaan de veren individuele conditionering. Vervolgens worden deze schoongemaakte veren zorgvuldig ingepakt in speciaal ontworpen cleanroom-verpakkingen. Bovendien bieden we voor grade 2 vacuümverpakkingen de mogelijkheid om deze speciale verpakkingen ook vacuüm te verzegelen, wat bijdraagt aan een nog hoger niveau van zuiverheid en bescherming tijdens opslag en transport.

AMSL GSA

TEVEMA hanteert de ASML GSA Standards. De bijbehorende GSA standaarden die Tevema levert zijn grade twee en grade vier. De cleanroom van Tevema is speciaal gecertificeerd om als leverancier, conform deze grades te leveren. Naast het beheer van luchtstromen en luchtreiniging, en het minimaliseren van menselijk contact met het product, is de reinheid van de veren tevens geborgd door het handhaven van strikte protocollen voor verpakking en transport.

Proces

De veren worden vanuit de productie naar een pre-clean proces geleid en vervolgens de cleanroom ingebracht. Bij GSA Grade vier ondergaan ze vier nabehandelingsbaden: één ultrasonisch bad, twee chemische baden en één droogtrommel ter voorkoming van roestvorming. Voor Grade twee worden de veren behandeld in een cleanroom oven. Na het proces worden alle veren individueel in een black-room gecontroleerd op chemische residuen.

Veelgestelde vragen

Een cleanroom is een gecontroleerde omgeving waarin de concentratie van deeltjes en micro-organismen nauwlettend wordt gecontroleerd en geminimaliseerd. Voor technische veren is een cleanroom essentieel omdat het helpt om verontreinigingen te voorkomen die de prestaties en levensduur van de veren kunnen beïnvloeden. Zelfs kleine deeltjes of stof kunnen de werking van de veren aanzienlijk verminderen.

Onze cleanroom voldoet aan de classificatie volgens de ISO 14644-normen klasse 5, met een specifieke focus op het minimaliseren van deeltjes in de lucht. Dit betekent dat onze cleanroom is ontworpen en beheerd om te voldoen aan strikte eisen voor luchtkwaliteit, inclusief maximale toegestane deeltjesconcentraties per kubieke meter lucht, luchtstroomvereisten en filtratiesystemen om verontreinigingen te verwijderen.

Reinheidsklasse voor geselecteerde luchtledige deeltjes

Voor cleanrooms en cleanzones volgens ISO 14644-1:2015

ISO Classificatie NummerMaximale concentratie limieten (deeltjes/m³ lucht) voor deeltjes gelijk aan en groter dan de afmetingen zoals hieronder gespecificeerd
 ≥0.1µm≥0.2µm≥0.3µm≥0.5µm≥1.0µm≥5.0µm
ISO Klasse 110
ISO Klasse 21002410
ISO Klasse 31.00023710235
ISO Klasse 410.0002.3701.02035283
ISO Klasse 5100.00023.70010.2003.520832
ISO Klasse 61.000.000237.000102.00035.2008.320293
ISO Klasse 7352.00083.2002.930
ISO Klasse 83.520.000832.00029.300
ISO Klasse 935.200.0008.320.000293.000

Om de reinheid van de veren te waarborgen, volgen we strikte procedures en protocollen. Dit omvat het gebruik van speciale reinigingsmethoden en -apparatuur, regelmatige inspecties van zowel de veren als de cleanroomomgeving, en strenge kwaliteitscontrolemaatregelen gedurende het gehele productieproces.

Ja, om de reinheid van onze cleanroom te behouden, hebben we specifieke richtlijnen voor klanten die onze faciliteit willen betreden. Dit gebeurt door het dragen van speciale kleding zoals cleanroomjassen en -schoenen en het beperken van persoonlijke items die de reinheid van de omgeving kunnen verstoren.

Mechanische engineering

Elektrische engineering

Semiconductors

Agrarische sector

Bouwnijverheid

Verlichtingsindustrie

Medische industrie

Voedingsindustrie

Offerte aanvragen

Interesse in onze producten? Vraag direct een offerte aan

Telefoon

+31 20 682 2961

E-mail

sales@tevema.com

Webshop

Klik hier

Contactformulier

Klik hier

Breed assortiment

Snelle 24-uurs levering

Eigen voorraad

Scherp geprijsd

Scroll naar boven